צוואות וירושות

צוואות וירושות הם שני הצדדים לאותו המטבע: מצד אחד יש את רצונו של אותו אדם שמעוניין להוריש את הונו לאנשים מסוימים באמצעות צוואה, ומצד שני – קרובי משפחה ויורשים המעוניינים לקבל את ירושתם. החלטתי להציג בפניכם את המושגים הבסיסיים שבתחום זה.

עריכת צוואה – בשביל מה זה טוב?

משפחה לא בוחרים, אבל את מי שמקבל את הירושה – בהחלט כן. לפי החוק היבש, בן/ת הזוג וילדיו של הנפטר זכאים לקבל את עיזבונו ולחלוק בו. עם זאת, החוק מאפשר לאותו אדם להביע את רצונו בצוואה לגבי חלוקת עיזבונו לאחר פטירתו, ולמנות עורך דין שיוודא שמשאלת לבו אכן מתממשת. במקרה כזה עורך הצוואה יכול לבקש להוריש את הונו דווקא לחבר קרוב, לעמותה או לכל גורם אחר שלבו מבקש.

צו קיום צוואה – מתי זה אפשרי?

אם היורש אכן הותיר אחריו צוואה, יורשיו של אדם שנפטר יכולים לבקש צו קיום צוואה. במידה שהוא אכן הוריש את הונו למבקשים, יוכלו לקבל כחוק את כל מה שהוריש להם, בין שמדובר בהון כספי ובין שמדובר בנכסי נדל"ן או בכל דבר אחר בעל ערך. לשם הגשת צו קיום צוואה, חשוב להגיש טפסים באופן מקוון או טפסים מודפסים, ורצוי לשם כך להיעזר בעורך דין לדיני משפחה.

התנגדות לצוואה – באלו מקרים?

למרבה הצער, משפחות לקשישים ולחסרי ישע נופלות קורבן לאנשים המנצלים את חולשתם. אותם נוכלים לעתים קרובות מנצלים אצלם רגעים של חוסר צלילות, ועלולים להחתים אותם על מסמכים בעלי השלכות משפטיות הרות גורל. למשל, מחתימים קשישים על מסמך שלפיו נכסיהם יעברו לשליטתם לאחר פטירתם. וכך, מוצאות את עצמן משפחות רבות חסרות אונים מול מסמך שכזה. חשוב לדעת שבאמצעות התנגדות לצוואות, לעתים קרובות אפשר למצוא פתרון גם במצבים קשים אלו. אסור לוותר.

לאחר לכתו של אדם יקר והחשיפה של צוואתו, רבים עשויים להציג התנגדות לצוואה אשר אינה עושה עמם צדק. חשוב לציין כי במידה ואתם נתקלים במצב שכזה, יש לזכור כי על מנת להציג את ההתנגדות הזו בבית המשפט לענייני משפחה יהיה עליכם להיעזר בשירותיו של עורך דין המנוסה בתחום. הבעת ההתנגדות לצוואה תתבצע בעזרתה של עורכת הדין ענבל כספי גאון, אשר הודות לניסיונה העשיר בתחום תוכל להגיש את בקשת ההתנגדות באופן המנומק ביותר שיוביל לאישורה.

התנגדות לצוואה – נקודות חשובות שכדאי להכיר

התנגדות לצוואה מוגשת בשעה שעולה החשש כי הצוואה אשר פורסמה אינה תקינה. להלן מספר נקודות חשובות בנושא שכדאי יהיה להכיר:

  • קיימות סיבות שונות להתנגדות לצוואה, כאשר ביניהם ניתן למנות את העובדה כי הצוואה איננה משקפת את רצונותיו של הנפטר, במידה ואתם חושדים כי היא נערכה תחת איומים, בשעה שאתם חושדים בפגם צורני בצוואה או במידה והעדים שהיו נוכחים בעת עריכת הצוואה לא היו כשירים לכך.
  • הגשתה של התנגדות לצוואה תתאפשר לאחר פרסומו של צו הצוואה בעיתונים יומיים. מרגע הפרסום, עומדים בפניכם שבועיים להגשתה של ההתנגדות.
  • לפני שאתם מסתערים על הנושא, חשוב יהיה לבנות מפת דרכים ברורה אשר תכוון את פעילותכם המשפטית ותלווה אתכם במהלך הגשת ההתנגדות לצוואה של יקיריכם.
  • להגשתה של התנגדות לצוואה יהיה עליכם לצרף נימוקים ומסמכים רלוונטיים אשר יכולים להוכיח את טענותיכם, זאת לצד תצהיר חתום על ידכם ועל ידי עורך דין אשר כולל את כל העובדות שציינתם.

התנגדות לצוואה – לצדכם גם ברגעים הקשים

פטירתו של קרוב משפחה מהווה את תחילתה של תקופה קשה ללא ספק. אך מעבר להתמודדויות הרגשיות הלא פשוטות וארגוני הלוויה, חשוב יהיה ליצור קשר עם עו"ד אשר יוכל לסייע לכם במימוש או התנגדות לצוואה אשר השאיר אחריו בלכתו. עורכת הדין ענבל כספי גאון בעלת ניסיון עשיר בתחום תעמוד לצדכם בכל שלב לאורך הדרך, זאת ברגישות הגבוהה ביותר ובמקצועיות רבה.

ענייני צוואה וירושה הם רגישים מאין כמותם, ולכן חשוב להיעזר בעורך דין בקי, שניתן לסמוך עליו ולהפקיד בידיו את הסודות הכי כמוסים. אני מקפידה תמיד לתת ללקוחותיי את מלוא התמיכה שלה הם זקוקים במקרים אלו, תוך הכלה, סבלנות והתחשבות מלאה בצורכיהם. כמו כן, כמגשרת מוסמכת יש בידיי את הכלים לנהל מו"מ בין הצדדים ולמצוא פתרונות יצירתיים לשביעות רצונם.

שירותיו המקצועיים של עורך דין לענייני ירושה יהיו נחוצים בשלבים שונים בחייו של כל אדם, זאת בין אם בתור יורש ובין אם בתור מי שמעוניין להעביר את נכסיו לאנשים היקרים לו לאחר לכתו. חשוב לציין כי שירותיה של עורכת הדין ענבל כספי גאון יהיו משמעותיים בסיוע בהתמודדות עם צוואות וירושות, זאת בין אם בניסוחה של צוואה, מימושה או התנגדות לה. המשרד מעניק את שירותיו בכל הנוגע לענייני המשפחה, זאת באופן המקצועי והרגיש ביותר.

עורך דין לענייני ירושה: הכירו את החוק וצו הירושה

חוק הירושה בישראל קובע את המסגרת החוקית בה יש להתייחס לירושתו של אדם אשר הלך לעולמו, זאת בהתייחסות לכלל נכסיו (עיזבונו), לרבות כספים, נכסי מקרקעין, זכויות יוצרים, וכדומה. חוק זה קובע כי במידה ואין הוראה אשר קובעת אחרת, דוגמת הצוואה, הרי שהעיזבון של הנפטר עובר ליורשיו.

במידה והמנוח לא השאיר אחריו צוואה, או שהשאיר צוואה שאינה נוגעת לכלל נכסיו, ניתן צו משפטי- צו הירושה. צו זה מפרט את חלקו של כל יורש או נושה בעיזבון המדובר ומכריע בזכויות הירושה על פי סדר עדיפויות שונות בהתאמה לחוק הישראלי. במילים אחרות, צו הירושה עושה סדר בבלגן ומציין מי יורש כמה מתוך העיזבון.

לאחר פטירתו של אדם קרוב, חשוב יהיה לפנות אל עורך דין לענייני ירושה לשם קבלתו של צו ירושה אשר מצהיר מי הם יורשיו של הנפטר. במידה ואתם רואים בעצמכם כנפגעים מחוק הירושה, ניתן יהיה להיעזר בשירות המשפטי לשם תיקון צו הירושה כך שאתם תוכלו לממש את הזכויות הטבעיות שמגיעות לכם.

עורך דין לענייני ירושה – אל תשאירו דבר ליד המקרה

על מנת להבטיח את העובדה כי עיזבונכם יחולק בהתאמה מדויקת לרצונותיכם, וודאו כי אתם עורכים צוואה בליוויה של עוה"ד ענבל כספי גאון. זו תהיה הדרך היעילה ביותר להבטיח כי גם לאחר לכתכם, כלל הנכסים שלכם, המוחשיים ואלו שאינם מוחשיים, יחולקו בצורה הנכונה.

תחומי עיסוקו של עורך דין צוואות וירושות כוללים ליווי, ייעוץ וייצוג משפטי במצבים שונים. זאת לרבות במקרים של סכסוכי ירושה, זכות הירושה של ידועים בציבור ומקרים מורכבים נוספים אחרים. כך שבין אם אתם מעוניינים לנסח צוואה, להתנגד לאחת או לוודא כי צו הירושה עומד לצדכם ושומר על הזכויות שלכם, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם ענבל כספי-גאון – עורכת דין דיני משפחה ומגשרת מוסמכת.

עורך דין צוואות וירושות

בחירתו של עורך דין צוואות וירושות אינה משימה שניתן יהיה לבצע בקלות ראש. עליכם יהיה לוודא כי אתם עומדים בפניו של איש מקצוע מנוסה אשר יגן על האינטרסים והזכויות שלכם במסירות מלאה. להלן מספר נקודות חשובות שמומלץ יהיה להתייחס אליהן לשם ביצוע הבחירה הנכונה:

  • תחום התמחות – ישנם לא מעט עורכי דין אשר תחומי עיסוקם מתפרשים על גבי נושאים שונים. חשוב יהיה לוודא כי עורך הדין הנבחר יתמחה בדיני משפחה תוך התמקדות בטיפול בצוואות וירושות.
  • ניסיון בתחום – בדיוק כמו במקצועות רבים אחרים, גם במקרה זה עורך הדין חייב להיות בעל ניסיון בתחום. ניסיון זה יבטיח כי עוה"ד יכיר את התקדימים המורכבים הנוגעים לשלל מקרים בתחום.
  • יעילות ומקצועיות – התמודדות עם צו קיום צוואה או התנגדות לה, זאת לצד הליכים משפטיים אחרים בתחום, דורשת את מעורבותו של עורך דין אשר פועל ביעילות מירבית ומביא להשלמתו של כל התהליך ביעילות המקסימלית אשר תביא אתכם לקו הסיום במהירות האפשרית.

עורך דין צוואות וירושות – עורכים צוואה היום ומתכננים את העתיד

עריכתה של צוואה הינה הליך מורכב, אך כזה שיתרונותיו רבים. על מנת להשלים את עריכת הצוואה שלכם בצורה מדויקת וקבילה משפטית, וודאו כי אתם זוכים בקבלתו של הייעוץ והשירות המשפטי הנחוץ לכם לשם. היעזרו בשירותיה של עורכת הדין ענבל כספי גאון, אשר הוסמכה לעבודתה בשנת 2010 ועומדת לצד לקוחותיה במהלך השנים הרבות מאז.

 

תחומי עיסוק נוספים אשר יכולים לעניין אותך בנושא צוואה וירושה

משמורת ילדים

מזונות

גישור משפחתי

הסכם ממון

שאלות? נשמח לעזור

תפריט נגישות