משמורת ילדים

ההחלטה להתגרש לעולם תהיה החלטה לא פשוטה עם השלכות לא פשוטות. דבר זה נכון שבעתיים כשיש ילדים קטינים בתמונה, שעד הפרידה גדלו יחד בתא משפחתי אחד. גם אם התא הזה לא היווה בהכרח מסגרת בריאה לילדים, לפחות הם התגוררו תחת אותה קורת גג עם זוג הורים שעמד לרשותם ברמה יומיומית.

ההורים נפרדים, אך מה עם הילדים?

בגלל הגירושין, צריך לקבל החלטות קשות לגבי החזקת הילדים – ובשפה המשפטית "משמורת הילדים". כלומר: מי מההורים כשיר להמשיך את תפקידו כהורה במשרה מלאה, ואצל מי יגורו הילדים לאחר הפרידה? כמה זמן, אם בכלל, ישהו אצל ההורה השני או יורשו להיפגש עמו?

בני זוג לקראת גירושין מלאים עד גדותיהם בתחושות קשות כלפי הצד השני ונמצאים במצב הישרדותי. לכן אין ביכולתם לקבל החלטות שכאלו לבד, ועליהם להכניס לתמונה גורם נוסף.

שתי דרכים להגיע לפתרון לגבי משמורת הילדים:

 • הסכם גירושין – בעזרת עורכי דין לענייני גירושין או מגשר מוסמך שמתמחה בגישור זוגי, ניתן להגיע להסכמה הדדית בעניין הילדים. בית המשפט צפוי לקבל את ההסכם, שנכתב ונחתם בליווי שני ההורים, וכך אפשר להכניס לתוקף את קביעות המשמורת.
 • התכתשות בבית המשפט – במידה שהזוג כשל מלנסח הסכם גירושין, או כלל לא ניסה לעשות זאת, אין מנוס מלהגיע למשפט. שם מתחילה מלחמת חורמה של ממש, בה כל צד מנסה לשכנע את השופט שמוטב לילדים תחת חסותו. התנהלות זו גובה מחיר נפשי יקר על בני הזוג וגם על הילדים, שנאלצים לחכות שנים להחלטה ונשארים תלושים בין הורים שהפכו מאוהבים לאויבים.

טובת הילד

זה לא משנה מי הגורם המקצועי או המשפטי שמלווה את בני הזוג במהלך הגירושין – עורך דין, מגשר או שופט. יש עקרון אחד שמשותף לכל אלה והוא עקרון טובת הילד. יש לשמור מכל משמר על האינטרסים של הילדים, ועל כך אין עוררין. כל זאת בהתחשב בעובדה שמדובר בקטינים, שאינם יכולים לקבל החלטות הרות גורל שכאלה בעצמם. לרוב הם אינם מבינים עד הסוף את השתלשלות האירועים ומה כשירותו האמיתית של כל הורה. לכן על המבוגרים האחראיים לקבל בשבילם החלטה אמיצה שתטיב עמם בהמשך חייהם.

חשוב שלא תקלו ראש בבחירתו של הסכם ממון עורך דין, שהרי בעזרתם של אנשי המקצוע המנוסים בתחום תוכלו גם אתם להשלים את עריכת ההסכם בצורה המדויקת והרגישה ביותר בעבור שני הצדדים. עריכתו של הסכם מדויק אשר יטפל בכל היבטי הרכוש שלכם, הנוכחי, העתידי והמשותף, על ידי המקצוענים, יבטיח את אישורו המהיר על ידי בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני ויאפשר לכם לנשום לרווחה מתוך הידיעה כי גם במקרה של גירושין, הרי שהעתיד שלכם יהיה בטוח.

גישור זוגי

על שיטת הגישור חשוב וצריך להתעכב, כשמדברים על משמורת ילדים. כאמור, האינטרס המשותף של כל הצדדים הוא למנוע מהילדים את המאבק המשפטי שמנהלים ההורים. לכן, כמגשרת מוסמכת, אני מעודדת את בני הזוג לנסות תחילה את אפיק הגישור. זו הדרך להשמיע ולתת במה גם לצרכים של הילדים ולאפשר לכל צד לשטוח את טיעוניו בדרכי שלום. יחד, עם הליווי הצמוד שלי, יכולים ההורים המתגרשים להגיע להבנות הדדיות לגבי המשמורת.משמורת ילדים קובעת למעשה את החזקה הפיזית של הילד על ידי אחד ההורים וקביעת המקום בו מתגורר. בין אם אתם מעוניינים במשמורת יחידנית או במשמורת משותפת, הרי שחשוב יהיה להיעזר בשירותיו של משרד עורכי דין מקצועי ומנוסה אשר שם את הדגש על שמירת זכויותיכם והגנה על טובתו של ילדכם. לקביעת פגישת ייעוץ בנושא ניתן יהיה ליצור קשר עם משרדה של עורכת הדין ענבל כספי גאון.

משמורת ילדים ששמה את טובת הילד במרכז

העיקרון המנחה של בית המשפט בכל הנוגע לעניינם של הילדים הוא בטובתו של הילד, זאת מבחינת זכויותיו, צרכיו והאינטרסים שלו. כך בשעה שמתחילים דיונים בנוגע לקביעת משמורת ילדים, הרי שבראש ובראשונה יהיה גם עליכם לחשוב על טובתו של הילד ובהתאמה לכך לנהל את הדיונים.

כיום יותר ויותר אנשים אשר מוצאים את עצמם עומדים בפני גירושין מתעניינים במשמורת משותפת. הגעה להסכמה שכזו מאפשרת לכם לשמור על קשר קרוב עם מי שהיה פעם החצי השני ולאפשר לו את החשיפה הנחוצה בחייהם של הילדים. חשוב לציין כי בית המשפט ימליץ או יורה על משמורת ילדים משותפת בשעה שמתקיימים התנאים הבאים:

 • תקשורת טובה ושיתוף פעולה מלא בין ההורים
 • קרבת מקום המגורים
 • מסוגלות הורית טובה לשני ההורים
 • בשעה שההורים שמים את הדגש על טובתו של הילד ומפגינים גמישות לכל עניין צרכי הילדים ורצונותיהם
 • ועוד…

משמורת ילדים – נעזרים בייעוץ ובליווי המשפטי הנכון

גם במידה ואתם לא מגיעים להסכמה בנודע למשמורת הילדים, חשוב יהיה לפנות אל עזרתו של עו"ד מקצועי בתחום. זאת, על מנת להבטיח את העובדה כי כלל הדיונים בנושא יושלמו בצורה נכונה אשר תבטיח כי זכויותיכם לא ייפגעו וכי טובתו של הילד תישמר בכל עת.

עומדים בפני גירושים ויש לכם ילדים? עורכת הדין, ענבל כספי גאון, תילחם בעבור שמירת זכויותיכם בכל עניין הגירושים, לרבות בסוגיית המשמורת, זאת תוך חתירה לתוצאות המשפטיות הטובות ביותר.

 

בעוד שעד לתקופה האחרונה, הדין חייב את האב בלבד בתשלום המזונות, הרי שכיום נפלה החלטתם של שופטי העליון וקבעה כי הורים גרושים אשר שכרם זהה או דומה, יישאו בתשלום המזונות במשותף, זאת בהתאמה ליכולות הכלכליות שלהם. כך שעל מנת להסדיר את כל תחום תשלומי מזונות במשמורת משותפת, הרי שמומלץ יהיה להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי המתמחה בדיני המשפחה על כל היבטם. משרדה של ענבל כספי-גאון – עורכת דין דיני משפחה ומגשרת מוסמכת, עומדת לרשותכם בכל ותעניק לכם את הייעוץ והליווי המשפטי לו הוא זקוק.

כיום יותר ויותר אנשים אשר מוצאים את עצמם עומדים בפני גירושין מתעניינים במשמורת משותפת. הגעה להסכמה שכזו מאפשרת לכם לשמור על קשר קרוב עם מי שהיה פעם החצי השני ולאפשר לו את החשיפה הנחוצה בחייהם של הילדים. חשוב לציין כי בית המשפט ימליץ או יורה על משמורת ילדים משותפת בשעה שמתקיימים התנאים הבאים:

 • תקשורת טובה ושיתוף פעולה מלא בין ההורים
 • קרבת מקום המגורים
 • מסוגלות הורית טובה לשני ההורים
 • בשעה שההורים שמים את הדגש על טובתו של הילד ומפגינים גמישות לכל עניין צרכי הילדים ורצונותיהם
 • ועוד…

מזונות במשמורת משותפת – שמים את הילד במקום הראשון

קביעת תשלומי מזונות במשמורת משותפת נועד בראש ובראשונה לקבוע את טובתו של הילד, זאת בהתאמה ליכולת ההשתכרות האינדיבידואלית של כל אחד מההורים. זכרו כי גם במקרה של גירושין, ניתן יהיה לשמור על יחסים תקינים אשר שמים את טובתו של ילדכם במקום הראשון ונועדו להבטיח בעבורו את העתיד הבהיר והחיובי ביותר.

לשם קביעת גובה תשלומי המזונות מומלץ יהיה להיעזר בשירותיו של משרד עורכי דין אשר בעל ניסיון עשיר בתחום דיני המשפחה. בחרו בעורך הדין אשר יכול להעניק לכם את הייעוץ והליווי המשפטי הנכון לשם השלמת התהליך בצורה המסודרת, המקצועית והרגישה ביותר. זאת כמובן תוך שמירה על כל זכויותיכם בנושא והתאמת התשלומים ליכולת ההשתכרות שלכם.

 

מזונות במשמורת משותפת – עושים סדר בדברים

תיקי משפחה פעמים רבות עשויים להיות מלווים בעומס רגשי רב, כך שעל מנת לעשות סדר בדברים ולהבטיח את העובדה כי כל פרט בחיי המשפחה שלכם יהיה מסודר ומוגדר על פי חוק, הרי שמומלץ יהיה להיעזר בשירותיו של משרד עורכי דין אשר מתמחה בדיני המשפחה. עוה"ד ענבל כספי גאון עומדת לשירותכם ותסייע לכם גם בהסדרתם החד משמעית של נושאים משפחתיים, כלכליים וכדומה. הנכם מוזמנים ליצור קשר עם המשרד לקבלת פרטים נוספים בנושא ולקבוע\ של פגישת ייעוץ.

 

תחומי עיסוק נוספים אשר יכולים לעניין אותך בנושא משמורת ילדים

משמורת ילדים

מזונות

גישור משפחתי

הסכם ממון

שאלות? נשמח לעזור

תפריט נגישות