השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

גירושין

אלפים רבים של זוגות בישראל מתגרשים מדי שנה. מגיעים למסקנה שכבר אין מנוס, מלפרק את החבילה. כל זוג והנסיבות שלו, שהובילו לנקודת האל חזור. זוג שמגיע למצב קשה זה, צריך לדעת למה הוא נכנס. לכן כדאי להכיר כמה מושגים נפוצים מעולם הגירושין, ויפה שעה אחת קודם:

בקשה לגירושין

בני זוג שהגיע להחלטה הדדית להתגרש, יכולים לעשות זאת בצורה מהירה ופשוטה יחסית עבור שני הצדדים. עליהם להגיש לרבנות בקשה לגירושין, כדי שמדינת ישראל תוכל להכיר בכך ולשנות את הסטטוס המשפחתי באופן רשמי.

תביעת גירושין

אם רק אחד מבני הזוג רוצה לסיים את הקשר, הבקשה לגירושין הופכת מבחינת בית הדין הרבני לתביעת גירושין. על הצד היוזם להעלות בפני הדיינים עילה מספקת לגירושין, כדי שאלו יקבלו את תביעתו.

הסכם גירושין

בני זוג מתגרשים יכולים לחתום על הסכם הדדי, הקובע כיצד תתבצע הפרידה בפועל מבחינת חלוקת הרכוש, החזקת הילדים ועוד. ההסכם מנוסח בהתאמה אישית לבני הזוג, כדי שיטיב עם כל צד במשך שנים ארוכות ויאפשר להם לצאת לדרכם עם מינימום רעשי רקע.

גישור בגירושין

גישור הוא כלי ליישוב סכסוכים ולסיום מחלוקות בין בני זוג ובכלל. טרם מגיעים למאבקים משפטיים ולפסיקות דין אכזריות, יושבים בני הזוג בשולחן הדיונים ומשוחחים בדרכי שלום כדי לעלות על דרך המלך. השאיפה היא לאו דווקא למנוע את הגירושין, אלא להוציאו לפועל בצורה המכבדת, המהירה והיציבה ביותר שניתן.

משמורת ילדים

במסגרת הגירושין, ההורים נפרדים לדרכם ועוברים להתגורר בבתים שונים. כתוצאה מכך, יש להחליט אצל מי מהם יגורו הילדים המשותפים ובמילים אחרות מי מהם יקבל כחלק מהסכם הגירושין. החלטה זו כדאי לקבל כחלק מהסכם הגירושין, או שתגיע להכרעת בית המשפט.

מזונות

מחובתו של הגבר לשלם דמי מזונות לגרושתו (מזונות אישה), וגם לילדים עד גיל 18 אם ישנם כאלה במשוואה (מזונות ילדים). חובה זו מוטלת עליו גם אם הוא מובטל, פושט רגל או סובל מקשיים פיזיים כאלו ואחרים. אי-תשלום המזונות עלול לעלות לגבר בעונשים שונים המגיעים לכדי מאסר. עם זאת, פסק דין תקדימי מ-2017 קבע כי "במקרה של משמורת משותפת, ואם בני הזוג הגרושים הם בעלי הכנסות דומות, הרי שעבור ילדים מגיל 6 ואילך, לא ישולמו דמי מזונות" (למידע נוסף).

הגירושין בפתח? אפשר לנהל את זה בצורה אחראית וחכמה.

לתיאום פגישת ייעוץ חייגו 073-7590877

אשמח לעמוד לרשותכם,

ענבל כספי-גאון – עורכת דין ומגשרת

חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום