השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

מגשרת משפחתית

אני ענבל כספי-גאון ובנוסף להיותי עורכת דין מן המניין, עברתי הסמכה בגישור משפחתי. בתיקים שבהם אני עוסקת, הגישור הוא כמו אוויר לנשימה: בני זוג בגירושין שרבים על רכוש, ובמקרים קשים יותר רבים על הילדים. אחים שנלחמים מלחמת חורמה על ירושת הוריהם שהלכו לעולמם. במקרים כאלה ואחרים, בהם יש שני צדדים שנאבקים ראש בראש, אני נתקלתי בעבודתי שוב ושוב. לכן היה לי חשוב לקבל את ארגז הכלים של המגשר, וכך למצוא פתרונות מחוץ לכותלי בית המשפט.

4 סיבות שבגללן גישור משפחתי עדיף מתביעה משפטית:

  • מהיר יותר – המערכת המשפטית העמוסה עובדת לאט. לאט מדי. זמן הטיפול בתביעות משפטיות ארוך מאוד, ויכול להתארך שנים על גבי שנים. גישור לעומת זאת, הוא תהליך שאפשר להתחיל ולסיים במשך חודשים ספורים, תלוי במורכבות המקרים, בכמות הנפשות הפועלות ובשיתוף הפעולה של הצדדים השונים במשפחה.
  • חסכוני יותר – בהמשך לסיבה הקודמת, זמן שווה כסף. הטיפול המשפטי ארוך הטווח יקר משמעותית מהליכי הגישור, ותובעים יכולים למצוא את עצמכם משלמים סכומי עתק לעורכי הדין, וזאת בלי לדבר על תשלומים שמונחתים מבית המשפט כדוגמת פיצויים לצד שמנגד, תשלום הוצאות בית משפט וכדומה.
  • יעיל יותר – הרעיון בגישור הוא למצוא הסכמות שמקובלות על-שני הצדדים, וגם כאלו שתקפות לזמן ארוך. בנוסף לזה, ההבנה המשותפת שאליה מגיעים הצדדים תאפשר להם לפתור בקלות גדולה יותר סכסוכים עתידיים. זאת בניגוד לפסיקה בבית משפט, שלרוב פותרת את הסכסוך באופן מאוד נקודתי ולא בצורה רחבה עם הסתכלות קדימה. כמו כן, פסיקה משפטית משאירה לרוב צד אחד מאוכזב וממורמר, מה שבהחלט לא עוזר לצדדים לשים את המקרה מאחוריהם.
  • אנושי יותר – מפגשי הגישור מתנהלים באווירה מכבדת ואנושית, בה לשני הצדדים יש מקום שווה להביע את דעותיהם ולהשמיע את טענותיהם. לעומת זאת: בין כותלי בית המשפט מגיעים לפעמים למצבים לא נעימים כללים, למשל עדים שנמצאים תחת מתקפה של עורך הדין שמנגד, או פרטי המקרה האינטימיים שנחשפים לאוזני כל.

מעוניינים לפנות לגישור ולהימנע מהליך משפטי?

לתיאום פגישת ייעוץ חייגו 073-7590877

אשמח לעמוד לרשותכם,

ענבל כספי-גאון – עורכת דין ומגשרת

חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום