השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

בקשה למינוי אפוטרופוס

בקשה למינוי אפוטרופוס תהיה חיונית בשעה שאדם זקוק להגנה על ענייניו וצרכיו השונים ואינו מסוגל לדאוג להם מפאת מצבו הבריאותי. בקשה זו מוגשת על ידי קרובי המשפחה של החסוי או על ידי נציג מטעם היועץ המשפטי לממשלה. חשוב לציין כי בקשה זו חייבת להיות מנומקת היטב ולכלול את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים אשר יצדיקו את מינוי האפוטרופוס. לקבלת הסיוע המשפטי הנחוץ בתחום זה, צרו קשר עם עוה"ד ענבל כספי גאון אשר בעלת ניסיון של כעשור בתחום.

 

בקשה למינוי אפוטרופוס – דברים שכדאי לדעת

בשלב הראשון חשוב להבין כי תפקידו של האפוטרופוס הוא לשמור על טובתו על החסוי, לפעול בתום לב וללא משוא פנים. על האפוטרופוס מוטלת אחריות רבה, זאת בין אם מדובר על טיפול ומתן המענה לצרכיו הבריאותיים וההחלטות הקשורות לגופו של החסוי, בין אם מדובר על אפוטרופוס אשר יטפל בענייניו הכספיים ובין אם מדובר באחריות על שני התחומים יחדיו.

בעת הגשת בקשה למינוי אפוטרופוס לבית המשפט לענייני משפחה, חשוב יהיה להיעזר בשירותיו המקצועיים של עו"ד מנוסה בתחום אשר יוודא כי הבקשה תכלול את כל הנדרש. זאת לרבות הנקודות הבאות:

  • הסבר למינוי – בבקשה יש צורך לנמק מדוע ישנו צורך במינוי אפוטרופוס. יש לפרט גם על תחומי האחריות של האפוטרופוס, האם מדובר במינוי כללי, לגוף או לרכוש.
  • זהות האפוטרופוס – יש לצרף את זהותו של האפוטרופוס הנבחר לצד הסכמתו ואישורו לקבלת מינוי משמעותי זה.
  • מסמכים רפואיים – יש להוסיף את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים אשר מעידים על כך כי החסוי איננו מסוגל לדאוג לענייניו לאור מצבו. המסמכים יכולים לכלול גם את חוות דעתו של רופא משפחה, פסיכיאטר, עובד סוציאלי וכיו"ב.
  • תצהיר אימות עובדות – חלק זה חיוני גם הוא בבקשה עצמה.

בקשה למינוי אפוטרופוס

 

בקשה למינוי אפוטרופוס – נעזרים באנשי המקצוע הנכונים

על מנת לוודא כי הבקשה תוגש בצורה הנכונה ותתקבל על ידי בית המשפט, חשוב יהיה להיעזר בשירותיו של עורכי הדין אשר בעלי ניסיון בתחום ויאפשרו להשלים את ההליך בצורה המסודרת והמהירה ביותר.

 

חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום